Prečo si vybrať BBXNET?

BBXNET je metropolitná internetová sieť v Banskej Bystrici a Sliači s najdlhšou tradíciou. Sieť BBXNET priniesla najrýchlejší internet za najvýhodnejších podmienok už v roku 2004 a dnes disponujeme najväčšou optickou sieťou v Banskej Bystrici a Sliači a bezdrôtovou sieťou od Strelník po Zvolen.

Sme tím IT odborníkov, ktorých dlhoročné skúsenosti sú značkou kvality, profesionality a spoľahlivosti. Práca, ktorú robíme nás baví a zasvätili sme jej cely život.

História značky BBXNET sa začala písať niekedy v roku 2003, kedy sa partia kamarátov okolo konateľa dnes úspešnej banskobystrickej siete - Rudolfa Kubíka - dohodla, že sa pokúsia „zosieťovať“ Rudlovú. Boli to šikovní, mladí elektrotechnici, ktorí mali sen vytvoriť malú internetovú sieť. V úplných začiatkoch svojpomocne ťahali káble po stromoch a viacerí nad nimi zalamovali rukami.

Pripojenie ale fungovalo a postupne si chlapci dávali ďalšie a ďalšie ciele. Veľkou výzvou bolo bezdrôtové pripojenie internetu. Na rozbeh takejto siete ale museli získať prvotný kapitál, čo sa im aj podarilo. Postupne sa pripájali ďalší a ďalší užívatelia. Vybudoval sa hlavný prípojný bod na výškovom dome na Javorníckej ulici, ktorý je doteraz jedným z centrálnych bodov BBXNETu. Odtiaľ sa začalo pripájať stále viac a viac ľudí.

Niekedy okolo roku 2007 sa chalani rozhodli dať projektu aj právnu formu a sen začal naberať kontúry podnikania. Konateľom sa stal pán Rudolf Kubík a ostatní chlapci zostali vo firme ako zamestnanci. Doteraz panuje vo firme rodinná atmosféra.

Potom už veci nabrali rýchly spád a v súčasnej dobe dáva firma stabilnú prácu 15tim ľuďom a má viac ako 5000 spokojných zákazníkov v Banskej Bystrici a širokom okolí. Portfólio služieb sa logicky rozšírilo aj o poskytovanie televízneho signálu. Cieľom pracovníkov BBXNET bolo vždy dodávať, čo najkvalitnejšie služby za primeranú cenu a tomu sa vo firme podriaďuje všetko.

 • Najrýchlejší za najnižšiu cenu

  Sme najvýhodnejší internet a televízia v Banskej Bystrici v pomere rýchlosti a ceny.

 • Sme ústretoví

  V prípade akýchkoľvek požiadaviek sa môžete na nás obrátiť a my sa vždy budeme snažiť Vám vyhovieť.

 • Jasné pravidlá

  Nezavádzame a naša cenotvorba je transparentná. Žiadne poplatky navyše.

 • Poradenstvo a komunikácia

  Sme prozákaznícky orientovaní a každému zakazníkovi sa venujeme osobitne.

 • Sme hrdá Banskobystrická sieť

  Sme hrdí Bystričania a robíme všetko čo je v našich silách pre rozvoj regiónu.

 • Neustále napredujeme

  Vynakladáme veľké množstvo energie aj finančných zdrojov do vývoja nových projektov, aby sme dokázali prinášať kvalitné služby.

 • Rýchle riešenie servisných požiadaviek

  Pre zákazníkov sme k dispozícii 365 dní v roku (9:00 - 17:00), poruchy odstraňujeme zvyčajne v deň nahlásenia, najneskôr do 48 hodín od nahlásenia.

 • Poskytujeme plnohodnotný internet

  Ako moderný operátor poskytujeme plnohodnotné pripojenie do internetu cez obidva protokoly (IPv4 + IPv6).

Potrebujete poradiť?
Zavoláme vám

BBXNET

20 rokov hrdo poskytujeme internet

16 hrdinov sa o vás denne stará

12 hrdinských inštitúcií podporujeme a sponzorujeme

5689 zákazníkov používa naše služby

Kontaktujte nás

* Polia označené hviezdičkou sú povinné
** Budeme vás kontaktovať počas pracovnej doby

© 2023 BBX s.r.o. Všetky práva vyhradené.